Wbrew pozorom klamki do drzwi stają się coraz bardziej istotnym elementem w procesie projektowania wnętrza. Na jego charakter wpływa już nie tylko kolor klamek ale przede wszystkim ich sylwetka i nawiązania stylistyczne. Projektantom klamek wewnętrznych zależy na perfekcyjnym dopasowaniu finalnego produktu do określonej stylistyki. Co w rzeczywistości potrafi zmienić dobrze dobrana klamka?

Dobierając klamkę do prostych, nowoczesnych, białych drzwi mamy nieskończoną ilość możliwości, wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać. 

Klamka o prostej, "kanciastej" sylwetce w jasnych kolorach spasuje się z drzwiami tworząc z nimi jedną całość. Będzie mało zauważalna dzięki temu uzyskamy efekt minimalizmu.

Kontrastowa, czarna klamka zamontowana na białych drzwiach będzie niewątpliwie rzucała się w oczy i nada ciekawego, wyróżniającego się wyglądu nawet minimalistycznym drzwiom.

Natomiast klamki klasyczne, nawiązujące do stylistyki vintage zamontowane na tych samych drzwiach zrobią z nich swoje tło i dodadzą całemu wnętrzu swojego wyrazu.