Montaż klamki drzwiowej jest prostą czynnością, która nikomu nie powinna sprawić problemu. Należy jednak zwrócić uwagę na kilka istotnich elementów, które muszą zostać wykonane z odpowiednią dokładnością. 

W każdym pudełku razem z klamką znajduje się też dostosowana instrukcja montażu przygotowana przez producenta oraz wysztkie potrzebne elementy montażowe.Montaż klamki:

 1. Nawiercić na śruby przelotowe 2 otwory z obu stron drzwi, o wskazanym rozstawie. Nie przewiercaj drzwi na wylot od jednej strony. Rozwiercaj otwory z obydwu stron, aby nie uszkodzić zewnętrznej warstwy drzwi. Do oznaczenia miejsc otworowania możesz wykorzystać szablon montażowy lub posłużyć się adapterem montażowym, wyposażonym w element stabilizujący trzpieńPo przygotowaniu otworów na śruby, wyłam z adapterów element stabilizujący trzpień.

 2. Skorzystaj z załączonych śrub przelotowych i skręć ze sobą dwa adaptery montażowe. Elementy te powinny być skierowane wycięciem zabezpieczającym w dółAdaptery są uniwersalne (prawa/lewa).

 3. Adaptery montażowe możesz dodatkowo ustabilizować za pomocą wkrętów do drewnaWkręty nie są dołączone do zestawu.

 4. Złóż trzpień i wsuń go w zamek drzwiowy nacięciem do dołu, tak aby po obu stronach drzwi długość trzpienia była taka sama.

 5. Na tak zamontowany adapter i trzpień nałóż klamkę. Klamka powinna przylegać idealnie do płaszczyzny drzwi.

 6. Przykręć rozetę klamki od dołu do adaptera.

 7. Przykręć rękojeści od dołu za pomocą śrub imbusowych.    

Zrzut ekranu 2022-06-14 o 16-28-14.pngMontaż rozety na klucz/wkładkę:

 1. Nawiercić na śruby przelotowe 2 otwory z obu stron drzwi, o wskazanym rozstawie. Nie przewiercaj drzwi na wylot od jednej strony. Rozwiercaj otwory z obydwu stron, aby nie uszkodzić zewnętrznej warstwy drzwi. Do oznaczenia miejsc otworowania możesz wykorzystać szablon montażowy. Po przygotowaniu otworów na śruby, wyłam z adapterów element stabilizujący trzpień.

 2. Skorzystaj z załączonych śrub przelotowych i skręć ze sobą dwa adaptery montażowe. Elementy te powinny być skierowane wycięciem zabezpieczającym w dółAdaptery są uniwersalne (prawa/lewa).

 3. Adaptery montażowe możesz dodatkowo ustabilizować za pomocą wkrętów do drewna. Wkręty nie są dołączone do zestawu.

 4. Na tak zamontowany adapter nałóż rozetę i przykręć ją od dołu za pomocą śruby imbusowej. Rozeta powinna przylegać idealnie do płaszczyzny drzwi.Montaż rozety WC:

 1. Nawiercić na śruby przelotowe 2 otwory z obu stron drzwi, o wskazanym rozstawie. Nie przewiercaj drzwi na wylot od jednej strony. Rozwiercaj otwory z obydwu stron, aby nie uszkodzić zewnętrznej warstwy drzwi. Do oznaczenia miejsc otworowania możesz wykorzystać adapter montażowy. Po przygotowaniu otworów na śruby, wyłam z adapterów element stabilizujący trzpień.

 2. Skorzystaj z załączonych śrub przelotowych i skręć ze sobą dwa adaptery montażowe. Elementy te powinny być skierowane wycięciem zabezpieczającym w dół. Adaptery są uniwersalne (prawa/lewa).

 3. Adaptery montażowe możesz dodatkowo ustabilizować za pomocą wkrętów do drewna. Wkręty nie są dołączone do zestawu.

 4. Wsuń trzpień w zamek drzwiowy. W przypadku zamków magnetycznych zastosuj redukcję zmieniającą średnicę otworu na trzpień WC.

 5. Na tak zamontowany adapter i trzpień nałóż rozetę i przykręć ją od dołu za pomocą śruby imbusowej. Rozeta powinna przylegać idealnie do płaszczyzny drzwi.

 6. Przykręć za pomocą śruby imbusowej pokrętło rozety WC do trzpienia.